FAKULTETI I SHKENCAVE TË NATYRËS DHE SHKENCAVE HUMANE NËNSHKROI NJË MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI ME FAKULTETIN FILOZOFIK TË UNIVERSITETIT “HASAN PRISHTINA” KOSOVË

Në datën 10 nëntor 2017 në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Shkencave Humane, të universitetit “Fan S. Noli” u  nënshkrua marrëveshja e bashkëpunimit me Fakultetin Filozofik të universitetit “Hasan Prishtina” në Kosovë. Marrëveshja u nënshkrua nga dekanët e të dy fakulteteve, prof. dr. Gjergji Pendavinji dhe prof. dr. Bujar Dugolli.  Kjo marrëveshje synon realizimin e bashkëpunimit ndërmjet dy institucioneve në fushën e mësimdhënies, kërkimit shkencor, zhvillimit të veprimtarive të lidhura me shkëmbimin e stafit akademik, kërkuesve, studentëve etj.