DEPARTAMENTI I EDUKIMIT KËTË VIT ME MË TËPËR VEPRIMTARI SHKENCORE GJITHPËRFSHIRËSE DHE SISTEMATIKE

Në datën 30 prill 2018, përgjegjësja e Departamentit të Edukimit të Fakultetit të Edukimit dhe Filologjisë, prof. as. dr. Irena Nikaj, gjatë një komunikimi me mediat u shpreh se krahas punës shkencore dhe arritjeve individuale të pedagogëve të Departamentit, për këtë vit, janë duke u përgatitur edhe disa veprimtari të rëndësishme. Ajo përmendi konferencën shkencore “Arritjet dhe sfidat në shërbimet psiko-sociale”, e cila do të zhvillohet në muajin qershor, si dhe një workshop në disiplinat bazë të edukimit, me qëllim paraqitjen e praktikave më të mira dhe arritjeve të lidhura me reformën në edukim dhe mësimin me bazë kompetencat. Përgjegjësja Nikaj tha se është shumë e rëndësishme pjesëmarrja e mësuesve, duke i ftuar ata, të sjellin përvojat e tyre nga puna me nxënësit me nevoja të veçanta, me komunitetin dhe prindërit.