DISA NGA GJETJET E PROJEKTIT “VLERA E PRAKTIKËS SI ELEMENT I RËNDËSISHËM QË LIDH STUDENTËT ME TREGUN E PUNËS” U PREZANTUAN SOT NË NJË TAKIM TË ORGANIZUAR NË DEKANATIN E FAKULTETIT TË EKONOMISË

Në datën 9 tetor 2024 në takimin e organizuar në dekanatin e Fakultetit të Ekonomisë, ku mori pjesë dhe zëvendësrektori për shkencën dhe projektet, dr. Aida Mosko u prezantuan disa nga gjetjet e projektit “Vlera e praktikës si element i rëndësishëm që lidh studentët me tregun e punës”, projekt i fituar nga Fakulteti i Ekonomisë dhe i financuar nga të ardhurat e Universitetit “Fan S. Noli”.

Drejtuesja e projektit, prof. as. dr. Mirela Cini pas prezantimit të qëllimit dhe objektivave të projektit, paraqiti për pjesëmarrësit disa nga gjetjet e projektit.

Ky projekt ka për qëllim të eksplorojë vlerën e praktikës dhe të kuptojë se si studentët zhvillojnë aftësitë dhe vlerat si rezultat i përvojave të tyre praktike.

Rezultatet finale të projektit do të paraqiten në raportin përfundimtar të tij dhe do t’i shërbejnë përmirësimit të kurrikulës dhe lidhjes së studentëve me tregun e punës.