PREZANTOHET PARA STAFIT TË REKTORATIT TË UNIVERSITETIT “FAN S. NOLI” TË KORÇËS ADMINISTRATORJA E KËTIJ UNIVERSITETI ENSLEMVERA ZAKE.

Nëdatën 7 Prill 2017 në ambjentet e bibliotekës “ Konferenca e Manastirit” në Fakultetin e Edukimit dhe Filologjisë u zhvillua ceremonia e prezantimit të Administratores së Univesitetit “Fan S. Noli” të Korçës Znj. Enslemvera Zake. Rektori i universitetit Prof. dr. Ali Jashari pasi ka përshëndetur stafin e rektoratit ka ftuar për të bërë prezantimin Kryetaren e Bordit të Administrimit të universitetit, Znj. Sofjola Kotelli, e cila njëkohësisht  u shpreh se bordi vlerësoi projektin  vizionar te Enslemvera Zakes mes 4 projekteve te paraqitura në konkurs. Administratorja Enslemvera Zake në fjalën e saj falenderoi Bordin e Administrimit të universitetit  “Fan S. Noli” për vlerësimin dhe tha se gjatëpunës së saj do vazhdojë t`i  japë  rëndësi zhvillimit të mëtejshëm të këtij universiteti e në veçanti ndërkombëtarizimit të tij.

Administrator i Universitetit

Msc. Enslemvera Zake (Furxhi)
e-mail: eni_furxhi@yahoo.com