Rektorati

1. Rektorati në institucionet e arsimit të lartë është organ kolegjial që drejtohet nga rektori dhe përbëhet nga:

a) rektori;

b) zëvendësrektori/ët;

c) administratori i institucionit;

ç) drejtuesit e njësive kryesore;

d) autoritete të tjera, të përcaktuara në statutin e institucionit të arsimit të lartë.

2. Institucionet e arsimit të lartë përcaktojnë në statutin e tyre numrin e zëvendësrektorëve, të cilët i përkasin kategorisë “Profesor” ose kanë gradën shkencore “Doktor” (“PHD”), të fituar pranë universiteteve të vendeve anëtare të OECD-së ose BE-së. Ata janë anëtarë të personelit akademik me kohë të plotë, të cilët emërohen dhe shkarkohen nga rektori, pas miratimit në Senatin Akademik.

3. Rektorati harton planin strategjik të zhvillimit të institucionit, mbështetur në propozimet e njësive bazë dhe kryesore të institucionit, si dhe ato të administratorëve.

4. Funksionet e rektoratit përcaktohen në statutin e institucionit të arsimit të lartë.

 

Rektori

Prof. dr.  Ali jashari

Tel. : ++ 355 822 42230
         ++ 355 822 42580

e-mail: ajashari@unkorce.edu.al

e-mail: alijashari@yahoo.com

 

 

 

Zv. Rektore për mësimin

Prof. as. dr.  Majlinda Bello

Tel. : ++ 355 822 42580

e-mail: mbello@unkorce.edu.al

 

 

 

 

 

Zv. Rektore për shkencën dhe projektet

Dr. Erinda Papa

Tel. : ++ 355 822 42580
e-mail: erindapapa@yahoo.com

 

 

 

 

 

Dekani i Fakultetit të Bujqësisë

Prof. as. dr.  Gjergji Mero

Tel. : ++355 822 48945
             +355 822 48945

e-mail: gmero@unkorce.edu.al

e-mail: gjmero@yahoo.com

 

 

 

Dekani i Fakultetit te Edukimit dhe Filologjise

Prof. as. dr.  Pavllo Cicko

Tel. : ++ 355 822 48944

e-mail: pcicko@unkorce.edu.al

e-mail: pcicko61@yahoo.com

 

 

 

Dekani i Fakultetit Ekonomik

Prof. as. dr.  Frederik Çuçllari

Tel. : ++355 822 42201
            +355 822 42201

e-mail: fcucllari@unkorce.edu.al

e-mail: fcucllari@gmail.com

 

 

 

Dekani i Fakultetit te Shkencave Natyrore dhe Humane

Prof. dr. Gjergji Pendavinji

Tel. : ++355 822 43300

             +355 822 43300

e-mail: gpendavinji@unkorce.edu.al

 

 

 

Harta e Vendodhjes

Kontakt

Rektori
Prof. dr.  Ali Jashari

Tel. : +355 822 42230
         +355 822 42580

e-mail:  ajashari@unkorce.edu.al
            alijashari@yahoo.com
            rektorati@yahoo.com

Sekretarja e Rektorit
Megi Pashko

Tel. : +355 822 42230
e-mail: megipashko@yahoo.com
        rektorati@yahoo.com

Zv. Rektore për mësimin
Prof. as. dr.  Majlinda Bello

Tel. : +355 822 42580
e-mail: mbello@unkorce.edu.al
            rektorati@yahoo.com

Zv. Rektore për shkencën dhe projektet
Dr. Erinda Papa

Tel: +355 822 42580
e-mail: erindapapa@yahoo.com

 

Te gjitha kontaktet