WUS PREZANTOI BURSAT SUR-PLACE PËR STUDENTËT E UNIKO

Në datën 12 prill 2018, “World University Service of Germany” (WUS), në bashkëpunim me Qendrën e Karrierës dhe Alumni të Universitetit “Fan S. Noli” të Korçës, organizuan një takim informues me studentët më të mirë të viteve III Bachelor dhe viteve I- II Master. Eda Terezi, përfaqësuese e këtij programi, tha se WUS, mbështet studentët më cilësorë dhe synon t`i afrojë ata me tregun e punës. Në këtë takim u dhanë informacione për mënyrën e aplikimit dhe dokumentacionin që duhet plotësuar, ndërsa studentët fitues të këtyre bursave, vitin e kaluar, sollën eksperiencën e tyre nga praktika profesionale. Qendra e Karrierës dhe Alumni e Universitetit “Fan S. Noli” do të jetë vazhdimisht në mbështetje të studentëve duke i orientuar dhe informuar në lidhje me aplikimin, i cili fillon në muajin maj dhe mund të bëhet online në adresën: http://www.wusgermany.de/en.