UNIKO NËNSHKROI MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI ME UNIVERSITETIN “UKSHIN HOTI” TË PRIZRENIT

Në datën 7 mars 2019, në sallën e Senatit Akademik të UNIKO, u nënshkrua marrëveshja e bashkëpunimit midis UNIKO dhe Universitetit “Ukshin Hoti” të Prizrenit. Në takim morën pjesë drejtues dhe pedagogë të të dy institucioneve, të cilët diskutuan rreth zhvillimit të bashkëpunimit akademik në nivelin e studimeve universitare, si dhe zhvillimit të veprimtarive kërkimore, shkencore dhe kulturore ndërmjet dy Universiteteve. Marrëveshja u nënshkrua nga Rektori i UNIKO, prof. dr. Ali Jashari dhe prof. as. dr. Ragip Gjoshi, anëtar i Këshillit Drejtues të Universitetit “Ukshin Hoti” të Prizrenit. Palët u zotuan që të marrin në shqyrtim nevojat e përbashkëta gjatë këtij bashkëpunimi me qëllim për të përfituar nga zhvillimi dhe shkëmbimi shkencor, edukativ dhe kulturor.