REKTORI I UNIVERSITETIT TË KORÇËS , PROF. DR. ALI JASHARI, MORI PJESË NË KONFERENCËN E PARË STUDENTORE NË UNIVERSITETIN E VLORËS

Në datën 14 dhjetor 2017, rektori i Universitetit të Korçës mori pjesë në Konferencën e parë studentore  të organizuar nga Universiteti i Vlorës. Në këtë konferencë ishin të pranishëm dhe drejtures të disa universiteteve publike të Shqipërisë. Konferenca i zhvilloi punimet në tre panele, ku kumtuan studentë nga shumë universitete brenda dhe jashtë Shqipërisë.

Në seancën plenare përshëndeti dhe rektori i Universitetit të Korçës, prof. dr. Ali Jashari, i cili  përgëzoi solemnisht organizuesit e kësaj veprimtarie të gjerë dhe domethënëse për punën shkencore të studentëve, duke përkrahur idenë se një konferencë e tillë duhet të organizohet radhazi në secilin prej universiteteve shqiptare.

Administrator i Universitetit

Msc. Enslemvera Zake (Furxhi)
e-mail: eni_furxhi@yahoo.com