LEKSION I HAPUR ME STUDENTËT E VITIT TË TRETË FINANCË- KONTABILITET, I FTUAR Z.FATMIR CECI KONTABËL I MIRATUAR

Në datën 26 janar në Fakultetin e Ekonomisë, u zhvillua një leksion i hapur më temë: “Rëndësia e kontabilitetit të drejtimit në rentabilitetin e biznesit”, ku i ftuar ishte Z. Fatmir Ceci, kontabël i miratuar. Çështjet e diskutura në këtë leksion ishin: rëndësia e kontabilitetit të drejtimit në procesin e investimeve të biznesit, llogaritja e saktë e kostove në biznes, rëndësia e njohurive të plota kontabël të kontabilistëve dhe financierëve në suksesin e bizneseve, etj. Pedagogia Dr.Klaudeta Merollari tha se këto çështje janë mjaft të rëndësishme për stdentët pasi do t`u vlejnë në punën e tyrë si ekonomistë të ardhshëm. Studentët u përfshinë në diskutime praktike si dhe bënë pyetje për temat e trajtuara.