FAKULTETI EKONOMIK DHE BURSA SHQIPTARE E TITUJVE (ALSE) NËNSHKRUAN MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI

Në datën 11 mars 2019, u nënshkrua marrëveshja e bashkëpunimit midis Fakultetit Ekonomik të UNIKO dhe Bursës Shqiptare të Titujve (ALSE). Gjatë takimit që dekani, prof. as. dr. Frederik Çuçllari zhvilloi me drejtorin e përgjithshëm ekzekutiv të Bursës Shqiptare të Titujve, z. Artan Gjergji, u diskutua rreth bashkëpunimit midis dy institucioneve lidhur me përmirësimin dhe pasurimin e programeve të studimit në kuadër të bashkërendimit të përmbajtjes teorike me aspektet praktike për një përgatitje sa më cilësore dhe profesionale të studentëve në fushën e tregjeve financiare jobankare.
Më pas, z. Artan Gjergji mbajti për studentët e programeve “Master Profesional” në “Financë-Kontabilitet” dhe “Bankë dhe Sigurime” leksionin e hapur me temë: “Bursa shqiptare dhe tregjet financiare”.