“OZONI LETRAR”- KONKURS NË PROZË DHE POEZI ME KRIJIME TË STUDENTËVE

Në datën 4 prill 2018, Departamenti i Gjuhës dhe i Letërsisë organizoi konkursin “Ozoni letrar”, me krijime të studentëve në prozë dhe poezi. Pedagogu i letërsisë, dr. Eris Rusi, veçoi mbështetjen e Këshillit Studentor për organizimin e këtij konkursi dhe tha se qëllimi i tij është nxitja e studentëve për pjesëmarrje në veprimtari të tilla dhe formimi i krijuesve të rinj. Juria e përbërë nga pedagogë të letërsisë në Fakultetin e Edukimit dhe Filologjisë, vlerësoi me çmime krijimet e studentëve: Klaudja Harif, Antonio Babliku, Dea Jazexhi dhe Vasiliqi Kume në përkthim. Veprimtarinë e përshëndeti edhe dekani i fakultetit, prof. as. dr. Pavllo Cicko. Për të gjithë studentët pjesëmarrës u ndanë certifikata dhe libra në shenjë falënderimi.